5. ročník - Věda a víra

O TÉMATU "VĚDA A VÍRA" V RÁMCI 5. ROČNÍKU DISKUTOVALI:

5. ročník Evropského festivalu filozofie vyslal k účastníkům i široké veřejnosti opět mnoho podnětných signálů, poutavých námětů, moudrých poučení, které vedly minimálně k zamyšlení nad problematikou „VĚDA VÍRA".

Festival se vydařil, opět se podařila zajistit kvalitní účast přednášejících osobností, filozofické bloky vhodně doplnily kulturními pořady. Festivalové téma vyvolalo celou řadu diskuzí a polemik, ať již v průběhu přednášek či v kuloárech. Průběh festivalového dění potvrdil, že díky své specifičnosti a jedinečnosti pomalu, ale jistě festival zapouští ve Velkém Meziříčí své kořeny. Zaregistrovali jsme zvýšenou návštěvnost, opět vzrostlo zastoupení mladé generace. Za velký přínos považuji zapojení studentů středních škol do projektu „Jak to vidíš ty".

Hlavní mottem festivalu bylo téma „ VĚDA A VÍRA" V týdenním maratonu přednášek a doprovodných akcí se vystřídaly téměř dvě desítky významných osobností – Václav Bělohradský, Tomáš Sedláček, Josef Krob, Stanislav Komárek, Pavel Baran, Jan Burian, Pavel Sytař, Radek Kalousek, Michal Viewegh, Miloš Štědroň, Michael Hauser, Marek Picha, Luboš Bělka, Martin Burgr, O.A. Funda, Tomáš Hříbek, Petr Dvořák, Jaroslav Peregrín, Josef Šmajs, Marek Orko Vácha a další. Kulturním program divákům nabídl koncerty, výstavy, autorská čtení či divade představení jak profesionálních, tak amatérských soubor V rámci festivalu se uskutečnilo osmnáct přednášek, jedna panelová diskuze, studentský panel, autogramiády. Festival však nebyl jen o filozofii. V rámci kulturně programových aktivit bylo zrealizováno osm divadelních vystoupení, dva koncerty, dvě autorská čtení, dvě výstavy i prodej odborné literatury.

Statistické údaje o akci

  • počet návštěvníků – cca 4000


Public relations - o festivalu podrobně informovali

  • regionální deníky: MF Dnes, Deník, Velkomeziříčsko, Právo, Horácké listy, Lidové noviny
  • odborné publikace: Akademický bulletin AV, Literární noviny, Místní kultura
  • Informační spoty i rozhovory vysílaly dvě rozhlasové stanice: Český rozhlas region, Proglas a ČT 24 pořadu Před polednem
Nahoru