6. ročník - Etika a morálka

O TÉMATU "ETIKA A MORÁLKA" V RÁMCI 5. ROČNÍKU DISKUTOVALI:

6. ročník Evropského festivalu filozofie nabídl opět mnoho podnětných signálů, poutavých námětů, moudrých poučení, které vedly minimálně k zamyšlení nad problematikou etiky a morálky.

Festival hodnotíme jako vydařený, opět se nám podařilo zajistit kvalitní účast přednášejících osobností, filozofické bloky pak vhodně doplnily kulturní pořady. Průběh festivalového dění potvrdil, že díky své specifičnosti a jedinečnosti pomalu, ale jistě festival zapouští ve Velkém Meziříčí své kořeny.

Přivítali jsme opět naše festivalové přátele z Hannoveru, bohužel na poslední chvíli z důvodu pracovních povinností sešlo z účasti nového partnera z italské Neapole.

Zájem o festival ze strany veřejnosti odpovídá charakteru akce. Zaznamenali jsme větší zájem účastníků mimo region Vysočiny a výrazné procentuelní zastoupení měla mladá generace. V týdenním maratonu přednášek a doprovodných akcí se vystřídaly téměř dvě desítky významných osobností – Jan Sokol, Tomáš Sedláček, Josef Krob, Karel Janeček, Erazim Kohák, Jiří Pehe, Jan Winter, Peter Nickl z Hannoveru, Dita Fuchsová, Jan Veleba, Radim Bělohrad, Luboš Bělka, Tomáš Hříbek, Petr Urban, Radim a další.

Jan Sokol

Tomáš Sedláček

Hlavní makroekonom hospodářských strategií v ČSOB, člen NERVu, člen Nadace proti korupci. Je zakladatelem Ekonomického klubu, členem programového výboru nadace Fórum 2000 . Na jaře 2009 publikoval knihu Ekonomie dobra a zla, která se stala nečekaným bestsellerem. Její rozšířené vydání vyšlo i v Německu.

Karel Janeček

Podnikatel a zakladatel Nadace na boj proti korupci . V roce 1995 založil společnost RSJ, kde je v současné době předsedou dozorčí rady. Karel Janeček se aktivně se snaží vylepšovat etické hodnoty ve společnosti. V roce 2010 založil Nadační fond Karla Janečka pro podporu vědy a výzkumu, v roce 2011 Nadační fond proti korupci a v roce 2012 Nadační fond pomoci.

Jan Veleba

Prezident Agrární komory ČR , v jejímž čele stojí od března 2005, vede dozorčí radu Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (předtím byl od listopadu 2005 členem představenstva); od dubna 2007 je viceprezidentem sdružení zemědělských organizací EU a dalších zemí COPA.

Statistické údaje o akci

  • počet návštěvníků – cca 4500

Public relations - o festivalu podrobně informovali

  • regionální deníky: MF Dnes, Deník, Velkomeziříčsko, Právo, Horácké listy, Lidové noviny
  • odborné publikace: Akademický bulletin AV, Literární noviny, Místní kultura
  • informační spoty i rozhovory vysílaly rozhlasové stanice: Český rozhlas region, Proglas a Čas
Nahoru